PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501455}
7,0 81 059
ocen
7,0 10 1 81059
7,4 31
ocen krytyków
Rewers
powrót do forum filmu Rewers

Kto sprobuje wyjaśnić?

ocenił(a) film na 9
MrAnderson

co tu do wyjaśniania? rewers - druga strona czegoś, najczęściej czegoś cennego banknotu, monety. Kobiety przeca też są cenne. Ba! Bezcenne! :) Podejrzewam, że scenarzyście, albo komuś, kto odpowiadał za tytuł - goście od reklamy, cholera wie, przyszło do głowy: "hmmm druga strona brzmi banalnie" był w banku, jakiś bankier powiedział: "na rewersie są jakieś bazgroły" i masz! Jak na mój chłopski rozum, tytuł oznacza ni mniej ni więcej ino druga strona.

wojtek1992nistelrooy

Tytuł nawiązuje po prostu do monety, którą bohaterka ukrywała. To takie sokół noweli filmu.

ocenił(a) film na 9
forti_2

o i jest dobra odpowiedź :D ja dopiero film mam w planach obejrzeć :P

ocenił(a) film na 7
MrAnderson

Rewers czyli druga strona medalu, a "druga strona medalu" to potoczne wyrażenie oznaczające złą, ciemną stronę. W przypadku filmu rewers poza monetą może odnosić się do narzeczonego bohaterki.

ocenił(a) film na 9
kamilil

Do narzeczonego, ale i do ich syna, który okazał się "rewersem" ojca. Niby podobny, a zupełnie odwrotny.

ocenił(a) film na 9
andre_

według mnie do wszystkich elementów może się odnosić, ale również do głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 7
MrAnderson

SPOILER!!!





moi zdaniem wszyscy moi przedmówcy mają rację jednocześnie. tytuł jest, według mnie, przemyślany jak rzadko kiedy: mamy wszak monetę, która ma awers i rewers, a która w dużym stopniu przyczynia się do tragedii; mamy i pokazanie drugiej twarzy głównych bohaterów: Sabinkę, która jest taką typową mimozą, niemotą życiową, a w obliczu zagrożenia potrafi walczyć jak lwica; Bronisława, który z czarującego, szarmanckiego mężczyzny przeobraża się w chlejącego na umór interesownego brutala z UB; i wreszcie Marka - który jest całkowitym przeciwieństwem swojego ojca, choć podobny do niego kubek w kubek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones