PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501455}
7,0 81 055
ocen
7,0 10 1 81055
7,4 31
ocen krytyków
Rewers
powrót do forum filmu Rewers

Niestety, ale jeśli tak ma wyglądać błyskotliwe kino, to ja dziękuję. W tym filmie absolutnie nic się nie dzieje, człowiek cały czas czeka na jakiś zwrot akcji, a tu nic. Nuda i drętwota. Reżyser owszem stworzył kilka ciekawych scen, ale całość jest bez polotu. Fabuła głupia jak but. Więcej o niej nie napisze bo nie ma sensu.
Film nie wywołał u mnie żadnych emocji, oprócz szoku i zniesmaczenia. Aktorstwo wcale nie było tak rewelacyjnie. Buzkowa grała cały czas jedną miną. Jedynie Anna Polony mi się podobała. No i może Dorociński jako czarny charakter był całkiem niezły. Jeszcze plusa u mnie mają zdjęcia i muzyka szczególnie ostatnia piosenka. Niestety dawno już nie oglądałem takich głupot. Nie rozumiem jak nasi krytycy mogą się takim czymś zachwycać. A i jeszcze dostał znaczek "Filmweb Poleca" ale nie dziwie się bo tutejsi redaktorzy nigdy nie mieli zbyt dobrego gustu, prócz kilku wyjątków.
Ogólnie nie nazwę tego filmu gniotem, ale rozczarowałem się. To specyficzne kino i mało kto będzie się tym zachwycać.
4/10. Niestety.

wojtek40i4

Po kilku dniach gdy emocje po filmie już opadły i cały film przemyślałem sobie na spokojnie, zmieniam zdanie co do oceny tego obrazu.
Mimo iż dalej nie uważam go za jakieś wielkie osiągnięcie to wydaje mi się ze ocena 4 jest mocno przesadzona. Film nie jest zły, ma kilka niezłych scen, ciekawych dialogów i interesujących postaci. Od strony technicznej jest nawet intrygująco - świetne czarno-białe zdjęcia i niezła muzyka.
Film jest nakręcony z pomysłem, chociaż panu Lankoszowi w niektórych momentach zabrakło trochę finezji, a sam film jest troszkę niedopracowany jeśli chodzi o styl reżysera. Fabuła jest dziwna, specyficzna, troszkę taka że się wyrażę przerażająca i groteskowa. Kilka kwestii jest dla mnie nie jasnych z monetą na czele.
Jeszcze chciałbym napisać kilka zdań o Agacie Buzek - jej rola moim zdaniem jest zwyczajnie przerysowana, cały czas była jakaś taka przestraszona, za spokojna i miała wydaje mi się cały film taki sam wyraz twarzy. Troszkę to było takie przesadzone. Reszta aktorów spisała się całkiem nieźle z Panią Anną Polony na czele.
Ogólnie rzecz biorąc film nie jest zły, jest specyficzny, trochę dziwny groteskowy i chwilami przerażający. Chwilami sytuacje były troszkę przerysowane, rola Pani Buzek też.
Ja spodziewałem się po tym filmie czegoś innego i dlatego się rozczarowałem.
Po namyślę zmieniam moją ocenę z 4 na 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones