PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501455}
7,0 81 055
ocen
7,0 10 1 81055
7,4 31
ocen krytyków
Rewers
powrót do forum filmu Rewers

Nie rozumiem jak ten film mogl być kandydatem do Oskara 2009 a nie "General Nil,,
Bugajskiego który jest filmem lepszym od Katynia.
Najlepszym Polskim filmem 2009 był zdecydowanie General Nil a nie Rewers. Ten film jest slaby

ocenił(a) film na 3
EwaAnna1992

Twój nick mówi już nad zbyt dużo, dlaczego nie zrozumiałaś filmu.

ocenił(a) film na 10
EwaAnna1992

Sorry, ale Katyń według mnie arcydziełem nie był. Temat bardzo dobry ale wykonanie nie. Nila nie oglądałam, muszę nadrobić. A Rewers wart jest oceny 10/10. Trzyma w napięciu jak mało który film i historia jest poskładana.

ocenił(a) film na 3
Agsia76

Rewers trzyma w napięciu???!!!
To chyba jakiś ŻART?!!!
Nudy straszne, wiele scen wydłużonych lub nawet niepotrzebnych, pewnie tylko po to,żeby film miał te "wymagane" 1,5h.Bo ogólnie można by go zrobić w 30 minutach i wtedy jakieś napięcie może,podkreślam: MOŻE(!) by było!

ocenił(a) film na 6
przemofan

Przedłużanie scen i kręcenie je bez przerw to był celowy zabieg. Do tego oddające klimat czarno-białe tło. Wszystko było dopracowane.To co piszesz to już kwestia gustu,a nie realnego spojrzenia.

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Masz rację, zgadzam się...
PS.dodam też, że zawsze jest ważny stan emocjonalny w którym się film ogląda.Być może ja oglądałem ten film w nieodpowiednim momencie.Kiedyś spróbuję obejrzeć raz jeszcze.A być może po prostu nie jest w moim guście, co nie oznacza, że to zły film...

ocenił(a) film na 6
przemofan

Dlatego też wydaje mi się,że 3 to bardzo krzywdząca ocena.

ocenił(a) film na 7
EwaAnna1992

Film jest dobry. Ale w dużej części filmu raził mnie wygląd, w tym fryzura, oraz zachowanie/gra Agaty Buzek. Nie podobała mi się jej przesadna gra i jako młodej i jako starej. Odstaje od innych na niekorzyść (moim zdaniem). No i ten pieniążek oraz ten kwas, to śmieszne.
Dobra piosenka na koniec, ale nie rozumiem dlaczego w polskim filmie piosenka po angielsku?

ocenił(a) film na 6
EwaAnna1992

Śmiem się nie zgodzić. Rewers przez swoją trudniejszą formę jest filmem lepszym i bardziej oryginalniejszym w świecie kina. Generał Nil jest zbyt prosty w odbiorze,a co za tym idzie nie zrobiłby wielkiej kariery. Zresztą już pomijając tutejszą opinię,to i tak wszyscy dobrze wiemy,że filmy proponowane przez Polaków będę odbierane i dobrze zrozumiane przez nas samych. Zagraniczni krytycy nie wczują się tak w rolę jakbyśmy sobie tego życzyli,co za tym idzie- przegrywamy zawsze w wyścigu o Oskara...nawet do tej 5 się nie dostajemy.

ocenił(a) film na 6
RAC_79

Zgadzam się z przedmówcami, polskim kandydatem do Oscara powinien był zostać Generał Nil. Bije on na głowe takie filmy jak Rewers (całkiem dobry) i Katyń (beznadziejny.....). RAC_79, moja opinia jest inna, nie zawsze utrudnianie i udziwnianie formy przekłada się na sukces artystyczny lub komercyjny filmu. Czasem prostota środków wyrazu oraz klarowna, linearnie poprowadzona fabuła daje w efekcie lepszy film. Nasza polska historia jest tak dramatyczna i pokręcona a przy tym praktycznie nieznana za granicą (a nawet w samym kraju), że nie potrzebujemy jej podkręcac za pomocą jakichs tricków. A kręcić takie filmy warto, mamy piękne dziedzictwo i trzeba je promować.

ocenił(a) film na 2
EwaAnna1992

Masz rację.Rewers podoba się dzieciom komuchów .Oni wiecznie będą w sobie rozgryzać pewne sprawy.Tak naprawdę nie ma w nim nic .Jest zwyczajnie głupi.

ocenił(a) film na 6
EwaAnna1992

Najlepszym filmem 2009 roku był Dom zły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones